Чому авіаперельоти так популярні в світі?

Шістдесят років тому повітряна подорож було надто дорогим для мас. Забронюйте рейс між Нью-Йорком і Лондоном в Пан-Ам в 1960 році, і ви заплатите десь близько 300 доларів, або близько 2600 доларів, з урахуванням інфляції. Але в 2019 році ви можете встигнути на той же рейс майже за десяту частину ціни. Схоже, що політ ніколи не був таким дешевим, але хіба це реальна історія? І як ми сюди потрапили? Перший регулярний комерційний рейс відбувся в 1914 році.

Він мав одного пасажира і пілотувався цим хлопцем, Тоні Яннусом. Рейс був з Санкт-Петербурга в Тампа. Те, що було б 12-годинний поїздкою на поїзді, стало швидкої 23-хвилинної поїздкою. Політ показав, що був попит на регулярну авіацію як транспорт. Яннусу багато в чому приписують створення основи для сучасного авіаційного бізнесу, який перетворився на багатомільярдну індустрію. У 2018 році По всьому світу було скоєно близько 45 мільйонів рейсів, а середня вартість перельоту в США склала 350 доларів США. Зараз 350 доларів навряд чи вважаються дешевими, але погляньте на цей графік. Середні ціни на квитки неухильно знижувалися з 1980 року. Насправді, квитки близькі до найнижчих цінах за всю історію. Але з 1950 по 1980 роки політ був іншим. До 1978 року тарифи і маршрути в США суворо регулювалися федеральним урядом, а на багатьох маршрутах були встановлені мінімальні ціни. Сьогодні великою популярністю користуються авіаквитки купити.

Те, що в підсумку сталося, — це те, що ви потрапили в жорстко регламентовану галузь, де федеральний уряд встановив різні маршрути, за якими ви могли б літати, встановило, скільки можуть бути ціни, і авіалінії заробляли долари.

Історія по всій Європі дещо відрізнялася, так як більшість авіакомпаній контролювалося державою, а авіаперевезення вважалися державною службою. Але в 1978 році все змінилося. Потім президент Джиммі Картер підписав Закон про дерегулювання авіакомпаній, і авіаційна галузь була відкрита для бізнесу. Вільні від державного регулювання авіакомпанії тепер мали одну мету: продавати квитки.